Choć o wiele lepiej wyglądają, wielu właścicieli samochodów nadal uważa, że mają więcej wad. Mowa oczywiście o alufelgach, czyli felgach aluminiowych, najczęściej bezpośrednio otrzymywanych od producenta auta. Jakie zatem mity powstały o alufelgach? Jakie są zalety tego rodzaju rozwiązania?

Wygląd

Warto od razu zaznaczyć, że sporą przeszkodą, by zakupić alufelgi, jest dla wielu ludzi cena. Często jest ona jednak nieco wyższa niż cena felg stalowych. Jednak, gdyby policzyć montaż felg stalowych, zakup kołpaków, śrub montażowych, może się okazać, że cena wcale się nie odróżnia drastycznie od alufelg. Pozostaje zatem pytanie, czy zależy nam dodatkowo na wyglądzie samochodu i jakości, i jesteśmy w stanie wydać nieco więcej, czy bardziej na mniejszej cenie. Jeśli będziemy chcieli zainwestować w dobre kołpaki do swojego Seata i tak będziemy musieli wydać sporo pieniędzy.

Wytrzymałość

Co istotne, felgi aluminiowe w Seacie nie jest lżejsze od stalowych. Proces produkcji jest zaawansowany, o wiele więcej materiału także zużywa się na wytworzenie tego rodzaju felg, zazwyczaj są one zatem stabilniejsze i mocniejsze, a co za tym idzie cięższe niż stalowe.

Większa ochrona przed uszkodzeniem

Warto także wiedzieć, że alufelgi wcale nie są bardziej podatne na uszkodzenia. Jest to chyba jeden z popularniejszych mitów na temat alufelg, panujący wśród kierowców. Felgi stalowe są jeszcze bardziej miękkie i podatne na uszkodzenia. Alufelgi Seata mają zwartą, całościową konstrukcję, dlatego nieco trudniej je odkształcić.

Lepsza cyrkulacja

Ważną zaletą felg aluminiowych jest to, że gwarantują lepszą cyrkulację powietrza w kole niż felgi stalowe, dzięki temu ochładzają tarcze hamulców. Nie dochodzi do przegrzania i tarcia. Regeneracja hamulców lub wymiana są dosyć drogie, dlatego warto zapobiegać.

Co istotne, dużo więcej dowiemy się ze strony producenta lub u dealerów Seata. Warto prześledzić informacje tam zawarte, gdyż to pozwoli nam zdecydować się na najlepszą dla nas opcje kupna felg.