Nowoczesne samochody wyposażane są obecnie w wiele różnorodnych systemów zwiększających bezpieczeństwo na drodze. Oczywiście samochody marki Seat nie zostały w tym wypadku pominięte. Jakie systemy zwiększające bezpieczeństwo na drogach są zamontowane w jakich markach Seata? Na co warto zwracać uwagę w szczególności?

ASB i ESP

ABS i ESP to chyba jedne z najpopularniejszych systemów zwiększających bezpieczeństwo na drodze. Oba systemy montowane są już od wielu lat, dlatego nawet starsze modele mają takie wyposażenie. ABS to oczywiście system, który zapobiega blokowaniu się kół podczas hamowaniu awaryjnego pojazdu. Przy awaryjnym hamowaniu należy pamiętać o wciskaniu pedału hamulca do samego końca. Drugim popularnym systemem zwiększającym bezpieczeństwo na drogach jest ESP, czyli stabilizator toru jazdy aut, np. podczas poślizgu. Oba systemy ma oczywiście w wyposażeniu każdy z nowszych samochodów Seata: Alahambra, Leon, Ateca, Tarraco.

Systemy bezpieczeństwa w Seacie Tarraco

Jeden popularniejszych ostatnio modeli Seata, czyli Seat Tarraco wyposażony został w system zabezpieczający Front Assist. System ten pozwala kontrolować odstęp pomiędzy nami, a drugim samochodem, jeśli odległość się drastycznie zmniejszy, wykona on proces hamowania za nas. Ten system zabezpieczający pozwala w dużym stopniu unikać kolizji. Sprawdza się głównie podczas niekorzystnej pogody oraz przy natężonym ruchu. Seat Tarraco został także wyposażony w system ochrony pasażerów Pre-Cash Assist oraz Rollover Assist. Oba systemy są bardzo ciekawe, gdyż pozwalają przede wszystkim na zacieśnienie pasów bezpieczeństwa pasażerów, gdy wykryte zostanie ryzyko kolizji, a w razie dachowania zostaną uruchomione inne systemy, chroniące pasażerów. Warto także wspomnieć, że Seat Tarraco ma w wyposażeniu tempomat, który pozwala na utrzymanie stałej prędkości. System ten działa niezależnie od tego, czy samochód porusza się po prostej drodze, czy po pochyłej. Więcej informacji otrzymamy na stronie: https://www.seat.pl/ lub u dealerów tej marki.