Seat Tarraco jest jednym z ciekawszych modeli tej marki aut. Różni się nieco od swoich innych „kuzynów”, a łączy go przede wszystkim nazwa – każdy Seat swoją nazwę bierze od hiszpańskiego miasta. Jest to jeden z większych crossoverów tej marki. To, co odróżnia tego Seata od innych modeli, to przede wszystkim nadwozie oraz tylne światła, które są ze sobą „połączone” listwą. Dlaczego jednak najlepiej zdecydować się na Seata Tarraco, by pojechać całą rodziną w góry?

Przestrzenny crossover

To, co przede wszystkim wyróżnia tego Seata od innych modeli aut tej marki, to przestronność wnętrza. Samochód jest bardzo komfortowy, można do niego sporo spakować. Zmieści się i namiot i walizki, a także inne, potrzebne na biwak, czy górską wyprawę rzeczy. W wersji 5-cio osobowej jest zamontowany bagażnik o pojemności 760 litrów. To naprawdę sporo! Co istotne, decydując się na Seata Tarraco, możemy zakupić go także w wersji 7-mio osobowej. Wtedy bagażnik jest nieco mniejszy – 700 litrów, jednak to nadal bardzo dużo. Kolejną, istotną rzeczą jest fakt, że jeśli zdecydujemy się na silnik 2.0 TDI 150 KM, otrzymamy nowego Seata Tarraco z napędem na cztery koła (4×4). Jest to świetne rozwiązanie, gdy poruszamy się po terenach górzystych i ośnieżonych. Niestraszne nam wtedy wyprawy górskie, ale także zimowe wypady za miasto na stok. Samochód świetnie poradzi sobie po nierównym terenie, który pokryty jest sporą warstwą śniegu.

Systemy zabezpieczające

Jeśli chcemy kupić samochód do jazdy nieco bardziej ekstremalnej, tzn. np. do jazdy po górach lub zaspach śnieżnych, dobrze jest wybrać crossovera, to wiadomo! Sprawdzajmy jednak, jakie te samochody mają systemy bezpiecznej jazdy. Seat Tarraco wyposażony jest w system Front Assist, który pozwala unikać kolizji. Samochód potrafi samodzielnie awaryjnie zahamować, gdy zauważy, że niebezpiecznie blisko jesteśmy przeszkody przed sobą.