O reflektory trzeba dbać, wie to chyba każdy użytkownik nie tylko Seata, ale także innego samochodu. Nie jest ważna jedynie żywotność żarówek oraz ich wymiana, ale także prawidłowe ustawienie reflektorów. Dlaczego jest to aż tak istotne? Dobrze ustawione światła pomogą ominąć przeszkodę oraz zapobiegną, np. kolizji lub poważniejszemu wypadkowi. Jak to zrobić? Kiedy ustawia się światła w Seacie?

Ustawianie świateł na przeglądzie

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że światła ustawiane są przynajmniej raz w roku na stacji kontroli pojazdów podczas przeglądu. Jeśli korzystamy z ASO Seata, możemy mieć pewność, że pracownicy wykonają swoją pracę należycie i będziemy mieć dokładnie i porządnie ustawione światła. Gdy jednak jeździmy na przeglądy Seata do innych, nieautoryzowanych stacji, zawsze zapytajmy, czy światła zostały odpowiednio wyprofilowane.

Zmiana żarówek

Pamiętajmy także, by reflektory były zawsze ustawione wtedy, kiedy zmieniamy żarówkę. Wymieniamy żarówki w Seacie oczywiście parami, gdyż dzięki temu obie będą nowe i nie będziemy musieli martwić się o ponowne ustawianie reflektorów, kiedy druga przepali się za kilka dni. Warto dbać także o czystość reflektorów w Seacie, gdyż nie tylko źle ustawione światła mogą być niebezpieczne, ale także niedbanie o higienę samochodu i reflektorów. Brudne światła to przede wszystkim gorsza widoczność na drodze, musimy zdawać sobie z tego sprawę i w miarę możliwości myć samochód na myjni.

Wymiana żarówek w Seacie

Jak wymienia się żarówki w samochodzie? Wymiana żarówek nie jest procesem skomplikowany, trwa zaledwie kilka minut. Trzeba jednak mieć miejsce, gdzie będzie nam łatwo ustawić reflektory, np. dostęp do gładkiej ściany, bramy itp. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zaznaczyć kąt padania świateł. Po więcej informacji najlepiej udać się do dealera samochodów Seat bądź bezpośrednio na stronę producenta: https://www.seat.pl/, wtedy będziemy mogli poznać konkretne wiadomości, dostosowane do rodzaju naszego samochodu i marki Seata.