Starsze modele samochodów nie mają ich w wyposażeniu, jednak nowoczesnych aut bez LEDów chyba nie wyobraża sobie każdy. LEDy wyróżnia przede wszystkim bram stałego snopu światła, ich rodzaj oświetlenia „rozprzestrzenia” się wokół lampy. Nowoczesne LEDy w samochodach, np. w Seacie Leon pobierają informację z czujników, z systemu noktowizyjnego i samodzielnie decydują o tym, czy należy doświetlić jezdnię, czy też nie. Jakie inne zalety mają światła LED w Seacie Leonie?

Lepsza widoczność i bezpieczeństwo

Co istotne, nowoczesne światła LED, które zamontowane są m.in. w Seacie Leonie, mają barwę przybliżoną do światła dziennego. Dzięki temu nie są męczące dla oczu i nie oślepiają. Warto od razu zaznaczyć, że ten typ oświetlenia pozwala o wiele lepiej odwzorować kształty i różne przeszkody na drodze. Zapewnia to oczywiście dużo lepszą widoczność kierowcy oraz pozwala na szybsze wychwycenie, np. przeszkody, co jak wiadomo, dla podróżnych na drodze jest niezwykle ważne. Są to zwyczajnie światła dużo bezpieczniejsze. Decydując się nawet na podstawową wersję Seata Leona, mamy dostępną opcję reflektorów LED.

Poprawa komfortu jazdy

Warto także od razu wspomnieć o tym, że światła LED w samochodzie poprawiają widoczność na drogach, o wiele lepiej także prowadzi się samochód. Jazda jest pewniejsza, nie musimy skupiać się na przeszkodach, wytężać wzrok, gdyż Mamy bardzo dobry kąt widoczności, a każdy przedmiot przed nami ma normalne kształty, nie jest zacieniony, ani optycznie pomniejszony. Nowy Seat Leon jest jednym chętniej użytkowanych samochodów w swojej klasie, który wyposażony jest w opcję reflektorów LED już w wersji podstawowej wersji. Otrzymujemy zatem wiele udogodnień w stosunkowo niedużej cenie.

Przed zakupem samochodu i zdecydowaniem się na odpowiednie światła, warto poczytać więcej o tych reflektorach oraz o samych aucie. Sporo informacji znajdziemy u różnych dealerów Seata, można także szukać informacji u źródła, czyli u producenta.